Opcje przeglądania


Wertykulatory nie tylko usuwają uciążliwy mech, ale także sprawiają, iż trawa jest bujna, gęsta oraz zielona. Ostre noże nacinają powierzchnię trawnika, tworząc szczeliny, poprzez które do korzeni dostaje się woda oraz tlen. Dzięki temu trawa szybciej puszcza nowe pędy. Stosowanie wertykulatora niweluje do minimum konieczność nawożenia za pomocą sztucznych środków. Możliwa jest regulacja głębokości pracy.

Wertykulator spalinowy Stiga SC 42 B Wertykulator spalinowy Stiga SC 42 B
Producent: Stiga
Cena: 2 220,00 zł
zobacz więcej
Wertykulator spalinowy Stiga SVP 40 B Wertykulator spalinowy Stiga SVP 40 B
Producent: Stiga
Cena: 2 999,00 zł
zobacz więcej
Wertykulator spalinowy Stiga SVP 40 G Wertykulator spalinowy Stiga SVP 40 G
Producent: Stiga
Cena: 2 308,00 zł
zobacz więcej
Wertykulator Stiga SV 213 E Wertykulator Stiga SV 213 E
Producent: Stiga
Cena: 551,00 zł
zobacz więcej
Wertykulator Stiga SV 415 E Wertykulator Stiga SV 415 E
Producent: Stiga
Cena: 728,00 zł
szt.
zobacz więcej

Atrakcyjny trawnik przed domem jest marzeniem bardzo wielu osób. Coraz częściej zdarza się, że chcemy, aby teren wokół naszego domu wyglądał doskonale, jednak nie wiemy, w jaki sposób możemy to zrobić. Doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku jest użycie wysokiej jakości wertykulatora, za pomocą którego nasz trawnik na pewno będzie prezentował się znacznie lepiej. Dlaczego więc wertykulatory są niezbędne, aby utrzymać trawnik w prawidłowym stanie oraz jakie urządzenie warto w tym przypadku wybrać?

Jak działa wertykulator?

Przede wszystkim dbając o swój trawnik powinniśmy pamiętać o tym, aby zapewnić mu nie tylko odpowiednie nawożenie, ale także nawodnienie. Substancje odżywcze oraz woda nie przedostają się do głębszych warstw, jeżeli gleba nie będzie odpowiednio spulchniona oraz napowietrzna. Do tego służy nam urządzenie takie jak wertykulator, za pomocą którego możemy stworzyć lepsze warunki do rozrostu trawy. Poprzez delikatne nacięcia, jakie możemy wykonać w trawie za pomocą tego urządzenia, dostarczone składniki odżywcze wnikają w głębsze partie gleby, poprawiając wzrost trawy.

Rodzaje wertykulatorów

Na rynku możemy spotkać wiele różnych rodzajów wertykulatorów. Bardzo popularne są między innymi urządzenia napędzane silnikiem benzynowym, które działają bardzo wydajnie i przez długi czas. Standardem są wertykulatory, które są wyposażone w 30 noży stałych, które służą do napowietrzania i wertykulacji gleby. Dodatkowo w urządzeniu zamontowany jest specjalny worek, do którego zbierany jest mech i pozostały materiał. Sklep Postech oferuje profesjonalne wertykulatory spalinowe i wertykulatory elektryczne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl